Pudełko na żywność a dieta

Lunchbox
Lunchbox. Prezent dla każdego
6 września 2018
plastikowe pudełka na żywność
Zalety transportowania żywności w plastikowych pudełkach
5 listopada 2018
Show all

Pudełko na żywność a dieta

Pudełka na żywność

W obecnych czasach wiele osób cierpi na nadwagę. Nic więc dziwnego, że co jakiś czas sporo z nich próbuje chociażby walczyć ze zbędnymi kilogramami i dąży do uzyskania wymarzonej sylwetki. Filozofia zdrowego trybu życia w teorii nie jest trudna. Wystarczy trochę więcej aktywności fizycznej i zmiana nawyków żywieniowych. Jednak ta druga rzecz jest w praktyce bardzo problematyczna. Kluczem do sukcesu może być… plastikowe pudełko na żywność!

Do szkoły, do pracy

Wciąż obiecujemy sobie, że uda nam się zrezygnować z fast-foodów. Oczywiście jest to możliwe pod warunkiem, że jesteśmy najedzeni przechodząc obok baru serwującego tzw. szybkie jedzenie. Zazwyczaj, gdy wracamy głodni z pracy lub szkoły, łatwiej nam wejść na do restauracji, niż pójść na rozsądne zakupy i przygotować obiad w domu. Oczywiście zamawiamy to, co najbardziej lubimy, a nie to, co jest zdrowe. Zazwyczaj w podwójnej ilości. Dlatego też, aby unikać takich sytuacji, zawsze warto zabierać do pracy przygotowany przez siebie posiłek. Jeśli w ciągu dnia zjemy sałatkę czy niesłodzony serek, nie będziemy głodni wracając do domu i nie skusimy się na zbędne kalorie. Ile zdrowego jedzenia należy brać do pracy? Tyle, na ile mamy ochotę!

Magia pudełek

Jeśli wychodząc z domu do torebki wrzucimy tylko naprędce zrobioną kanapkę, możemy być pewni, że nie nasyci nas ona do końca dnia. Dlatego zawsze lepiej wziąć ze sobą za dużo warzyw, niż za mało. Warzywa są podstawą każdej diety i w zasadzie nie da się przekroczyć ich dziennego limitu. Warto więc zabierać ze sobą do pracy pudełka (a dzieciom do szkoły pakować trójwymiarowe pudełka do żywności z ciekawym wzorem) pełne pokrojonych w słupki marchewek, rzodkiewek, czy osobiście przygotowanej sałatki. Nawet podczas największego nawału pracy możemy wtedy podskubywać drobno pokrojone warzywa i nasycić głód, zamiast rzucać się na niezdrowe jedzenie po wyjściu z pracy lub szukać czekoladowych batonów w automatach na korytarzach. Jedzenie w pudełkach nie gniecie się i zawsze wygląda apetycznie.